osteoporoza nadgarstka

osteoporoza nadgarstka

Zatrzymywanie Stimming

Dzieci z autyzmem i dorośli robić wiele rzeczy, że typowe dzieci i dorośli nie mogą zrozumieć, a ten, który jest często najbardziej widoczne jest samo-stymulacji. Nazywany „stimming” w świecie autyzmu, samo-stymulacja jest powtarzalne zachowania wykorzystywane wyłącznie do prowadzenia zmysły. Przykłady obejmują brzęczenie, klaskanie, machanie ręką, manipulowania obiektami (takie jak zgrywanie papieru), lub bieganie w kółko.klamry na wrastające paznokcie Podczas gdy te zachowania mogą wydawać się nieodpowiednie lub niepotrzebne innym, którzy cierpią na autyzm nie są proste szuka uwagi lub stara się być uciążliwy – stimming jest sposobem na zmniejszenie stresu świata.

Autyzm jest zaburzeniem, które powoduje, że ludzie reagują na bodźce czuciowe w nietypowych sposobów. Stimming jest jednym ze sposobów radzenia sobie z tym nieprawidłowego ciała. Na przykład, kołysanie jest powszechną formą stimming. Niektóre osoby z autyzmem mają twierdził, że kołysanie do przodu kilka razy pomaga im skupić, gdy stają się zbyt wrażliwe na świat wokół nich. Wszyscy to zrobić w pewnym stopniu – można pamiętam czas, kiedy podsłuchu ołówka powtarzalnie bo byłeś zdenerwowany testu lub odtwarzane z kart Uwaga Przed dając wielką mowę. Często te i inne zachowania, takie jak obgryzanie paznokci lub gwizdać, to mimowolne, ale pomaga nam uspokoić. Niektóre osoby z autyzmem potrzebują tego uspokajająco codziennie, kilka razy. Inne proste cieszyć zmysłowe odczucia pochodzące z stimming. W ten sam sposób, że można cieszyć się uczucia masaż pleców użytkownika, autystyczne osoba może cieszyć się wrażenia odczuwalne od zgrywania papieru.

Należy jednak pamiętać, że te stimming zachowania może stać się obsesją. Podzielić stimming na dwie kategorie – uspokajające i pobudzające. Uspokojenie stimming pomaga skierowania dziecka, tak jak my wszyscy, gdy jesteśmy nerwowi, a pobudzającym stimming kieruje uwagę dziecka w sposób negatywny.
Artykuł dzięki: