osteoporoza a menopauza

osteoporoza a menopauza

Niski testosteron – dobra wiadomość dla osób o niskich testosteronu

Niski poziom testosteronu i hipogonadyzm, ponieważ znana jest w medycynie, dotyka ponad pięć milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych dziś. Testosteron, męski hormon wytwarzany jest głównie w jądrach i jest niezbędna dla normalnego wzrostu i rozwoju męskiego korpusu.

W okresie dojrzewania chłopcy zaczną rozwijać cech męskich, takich jak pogłębianie się w ich głos, dojrzewania i wzrostu ich męskich narządów, rozwój owłosienia, produkcji plemników, popędu seksualnego i pragnień, a rozwój masy mięśniowej i siły fizycznej. Przez całe życie męskiego testosteronu jest głównym hormonem przyczyniając się do zdrowego składu ciała i zdrowego funkcji seksualnych u samca.

Niektóre przyczyny niskiej testosteronu w organizmie mężczyzny mogą być związane z różnymi czynnikami, takimi jak, genetyki, jąder urazu lub infekcji, ekspozycją na toksyny, chemioterapię, promieniowanie, cukrzycę, AIDS, a najczęściej dlatego, starzenie.

Objawy doświadczane przez mężczyzn z niskim testosteronem obejmują zmęczenie i zmęczenie, utrata zainteresowania seksem, zaburzenia erekcji, depresja; utrata wytrzymałości fizycznej i masy mięśni, spadek gęstości kości, co może zwiększać ryzyko osteoporozy i wzrost tkanki tłuszczowej, a także trudności z koncentracją.

osteoporoza a menopauza

Diagnostyka i leczenie

Zaleca się, aby skontaktować się z lekarzem w celu zdiagnozowania hipogonadyzm rodziny i mieć pełne badanie fizykalne i badania krwi, które ujawni poziom testosteronu obecnego w organizmie.

Lekarz będzie dokonać ustaleń w oparciu o swoich ustaleniach i iść naprzód stamtąd do leczenia. W zależności od ustaleń, lekarz rozpocznie testosteronu terapii zastępczej lub mogą zalecić widać urologa lub endokrynologa.

Istnieją różne możliwości leczenia testosteronu terapii zastępczej, które są dostępne do normalizacji poziomu testosteronu u tych, którzy doświadczają hipogonadyzmu.
Artykuł dzięki: